استاندارد HALLAL

با توجه به اینکه دین اسلام در کل جهان، دین برگزیده قشر عظیمی از مردم است اهمیت دادن به غذا نیز در این دین بسیار مهم است به طوریکه در تعالیم دینی و اسلامی از مسلمانان خواسته شده تا در رژیم غذایی خود غذاها و نوشیدنی هایی را انتخاب کنند که در پروسه تولیدشان و یا ذبح حیوانات کلیه اصول مربوط به دین اسلام رعایت شده باشد و ماحصل آن خوراکی حلال باشد. استاندارد HALLAL یک استاندارد جهانی، معیاری از کیفیت غذای سالم و بهداشتی در جهان، عاملی برای توسعه مبادلات محصولات و صنایع غذایی در بین کشورهای اسلامی و غیر اسلامی است. رعایت استانداردهای حلال به ویژه برای واردات محصولات به کشورهای اسلامی و مصرف جوامع مسلمان در کشورهای غیر اسلامی ضروری است، لذا در این راه، وظیفه حکومت های اسلامی است که با تدوین استانداردهای لازم، توسعه این نوع از تجارت را هموار کنند که این موضوع نیازمند، تدوین دستورالعمل های اختصاصی، آئین نامه ها و دستورهای شفاف خواهد بود.

استاندارد حلال

با توجه به این مسئله که مسلمانان در کلیه کشورهای جهان پراکنده هستند به همین دلیل میبایست، معیارهای خوراکی حلال در همه زمینه ها به شکل استاندارد طراحی شود و پس از آن از سوی مراکزی، نظارت دائمی شود تا تمامی خوراکی ها با درج نشانه ای مشخص در سطح جهان به مسلمانان اطمینان خاطر دهد که خوراکی عرضه شده حلال است و استفاده از آن بلامانع می باشد.

مرکز اطلاع رسانی اتاق اسلامی ICRIC  زیر نظر سازمان همکاری های اسلامی به مطالعه و پژوهشهای گسترده ای پرداختند تا بتوانند با جمع بندی تحقیقات، تجربیات و مطالعات خود، نظام نظارتی بر محصولات خوراکی راه اندازی نمایند تا کلیه محصولات را از جنبه حلال بودن بررسی و در نهایت با درج نشان حلال بر آن محصول ، حمایت خود را اعلام نمایند.

تمامی کشورهای اسلامی تحت نظر اتاق اسلامی و در راستای قوانین این اتاق فعالیت خود را آغاز کردند.

گواهینامه استاندارد HALLAL همانند گواهینامه های ایزو نیست و در واقع گواهینامه ای است صرفا جهت تائید حلال بودن محصول در کشورهای اسلامی. هرچند که محصولاتی با نشان حلال در بین غیر مسلمانان نیز طرفداران زیادی پیدا کرده است. محصولات بون آدو با استفاده از فناوری روز جهان و رعایت استاندارد حلال و استاندارد HACCP ، استاندارد ISO 14001 ، استاندارد ISO 9001 ، استاندارد ISO22000 تهیه میشوند و هدف ما ارائه با کیفیت ترین محصولات به مشتریان عزیز می باشد.