بون آدو در یک نگاه

بنر بون آدو

شرکت صنایع برترآتی (بون آدو) از سال 1384 فعالیت خود را در حوزه صنایع غذایی در فضایی به مساحت دو هکتار و زیر بنای بیش از 6000 متر مربع آغاز نموده است که این مجموعه دارای سالن های مختلف جهت دریافت گوشت ماکیان، آبزیان، گوشت قرمز، سبزیجات و آماده سازی، فرآوری آنها ( استخوان گیری ، قطعه بندی ، حذف آلودگی و شستشو) می باشد. مواد اولیه محصولات بون آدو با رعایت کلیه شرایط و ضوابط بهداشتی و پس از تایید سیستم های مربوطه دریافت شده و در بهترین شرایط ممکن با رعایت استانداردهای روز جهان که شامل: ISO 9001, ISO 22000, ISO 14001, HACCP, HALAL مورد استفاده قرار می گیرند. با ما همراه باشید تا در ادامه بیشتر درباره ما و استانداردهای رعایت شده در شرکت صنایع برترآتی برای شما عزیزان توضیح دهیم.

 

استاندارد ISO9001

استاندارد ISO9001 یکی از استانداردهای بین المللی برای سیستم های مدیریت کیفیت (QMS) است، هدف استاندارد ISO9001 بر این مبنا طرح ریزی شده که سازمانی که این استاندارد را پیاده سازی و اجرا می کند، محصولات دارای ثبات کیفیت تولید کند. یعنی اگر محصول درجه 2 تولید می شود، این محصول به درجه 3 تنزل نداشته باشد.

 

استاندارد ISO22000

استاندارد ISO 22000 به مجموعه ای از دستورالعمل ها و مقرراتی گفته می شود که شرکت ها با رعایت آنها می توانند سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی را در سازمان خود پیاده سازی و اجرا نمایند.

استاندارد ISO 22000 برای تمامی سازمان های که صورت مستقیم یا غیر مستقیم یا صنعت مواد غذایی در ارتباط هستند کاربرد دارد.

 

استاندارد ISO14001

جزء محبوبترین استانداردهای بین المللی می باشد که جهت حفاظت ا محیط زیست و جلوگیری از آسیب رساندن آلاینده های شرکت ها به محیط تعیین شده است. (برای آشنایی با استاندارد ISO 14001 اینجا کلیک کنید.)

 

استاندارد HALLAL

حلال یک استاندارد جهانی، معیاری از کیفیت غذای سالم و بهداشتی در جهان، عاملی برای توسعه مبادلات محصولات و صنایع غذایی در بین کشورهای اسلامی و غیر اسلامی است. رعایت استانداردهای حلال به ویژه برای واردات محصولات به کشورهای اسلامی و مصرف جوامع مسلمان در کشورهای غیر اسلامی ضروری می باشد که در مقاله مربوط به این استاندارد به طور کامل در مورد آن توضیح داده شده جهت مطالعه میتوانید به مقاله استاندارد HALLAL مراجعه نمایید.

 

استاندارد HACCP

این استاندارد مجموعه ای از الزامات مربوط به سیستم مدیریت بهداشت را شامل میشود و برای سازمان هایی که در زمینه مواد غذایی فعالیت می کنند، مزایای زیادی دارد و میتوانید برای آشنایی بیشتر با این استاندارد به مقاله استاندارد HACCP مراجعه نمایید.

تولید سالیانه ما در بون آدو به 15 هزار تن و بیش از 30 نوع محصول مختلف مطابق با ذوق و سلیقه مصرف کنندگان می رسد که این تعداد روز به روز در حال افزایش می باشد.

تولید محصولات  مرغوب و در شان مصرف کنندگان عزیز از جمله سیاست های ما در این سازمان می باشد و همواره تمام سعی خود را به کار گرفته ایم با حفظ سلامت و کیفیت محصول و قیمت مناسب در مقایسه کیفی محصولات رضایت مصرف کنندگان ارجمند را جلب کنیم.(برای آشنایی با استانداردHACCP  اینجا کلیک کنید.)

محصولات غذایی بون آدو با استفاده از روش انجماد سریع IQF تهیه می شوند که باعث حفظ ارزش غذایی و ماندگاری محصول می گردد. محصولات بون آدو با روش شیوه پخت آرام آماده میشوند که در این روش به هیچ عنوان از روغن برای پخت و از هیچگونه مواد نگهدارنده برای افزایش زمان ماندگاری استفاده نمیشود و به همین دلیل است که برای گرم کردن نیاز به مدت زمان کوتاهی دارند. توجه داشته باشید که به این محصولات فست فود گفته نمیشود.

 

 • امکانات و سیستم فرآوری:

شرکت صنایع برتر آتی با سرمایه گذاری در تکنولوژی تولید سعی در ارتقای روشهای تولید مواد غذایی در کشورمان را داشته و با استفاده از علوم و فنون این صنعت امکانات قابل ملاحظه ای را برای رشد این صنعت و خدمت رسانی به مصرف کنندگان را فراهم کرده است. در این ضمینه واحد های موجود در خط تولید این شرکت را توضیح می دهیم.

 • خط اتوماتیک قطعه سازی مرغ(Cut up Line) :

این خط تولیدی کاملا اتوماتیک و کمترین تعامل مستقیم را با نیروی انسانی را دارا میباشد. در این خط،  مرغ کامل با وزن مشخص وارد خط قطعه سازی می شود. مرحله شستشو با استفاده از اوزون (O3)  و نازل های پرفشار آب و هوا مرغ را کاملا شسته و گندزدایی می نماید. همچنین در صورت وجود پر بر روی مرغ ، بازرسی و جدا سازی اتوماتیک انجام می پذیرد. پس از این مراحل، قطعه سازی مرغ بر حسب برنامه تولید که مشخص کننده نوع برش و تعداد قطعات می باشد به صورت پیوسته و اتوماتیک انجام می پذیرد.

با استفاده از ماشین های اسلایسر (Slicer)، پورشنر(Portioner) ، دی بونرboner) (De- می توان گوشت مرغ را از اسکلت مرغ کاملا جدا کرد. شایان ذکر است که توسط دستگاهای پوست گیر، پوست مرغ را می توان به صورت اتوماتیک جدا کرد.

علاوه برانعطاف پذیری بالای این خط می بایست به ظرفیت این خط نیز توجه کرد. این خط می تواند 6000 عدد مرغ را در یک ساعت قطعه بندی کند و در یک شیفت تولیدی، خط توان تولید بیش از 60 تن مرغ قطعه بندی شده را دارا می باشد. با توجه به بهداشت و کیفیت محصول، دمای سالن تولید همواره کنترل شده و جهت جریان هوا از مثبت به منفی می باشد و با استفاده از فیلترهای مجهز، هوای سالن پاک و عاری از هر نوع احتمال وقوع جرم و باکتری می باشد.

 • خط عمل آوری(Further Processing):

محصولات قطعه بندی شده  را می توان با توجه به فرمول تنظیم شده عمل آوری کرد. قسمت عمل آوری مجهز به ماشین آلات متعدد برای تامین این منظور می باشد. دستگاه تمام اتوماتیک تزریق که می تواند مزه مورد نظر را به بافت گوشتی منتقل کند. همچنین برای یکسان سازی مزه تعریف شده میتوان از دستگاه تامبلر که تحت شرایط خلاء کار می کند استفاده نمود.

واحد فرمولاسیون کارخانه با تحقیق در ذائقه های متفاوت و با استفاده کردن از بهترین ادویه های طبیعی اقدام به ترکیب برای ایجاد فرمول مناسب می کند. این ترکیبات با استفاده از تجهیزات در واحد عمل آوری به محصول اضافه می گردد.

همچنین از سایر تجهیزات در این واحد مانند چرخ گوشت زیر صفر درجه (Grinder)، کاتر(Cutter)، میکسر(Mixer)، استخوان گیر (De-boner) و غیره برای ساختن مواد اولیه  استفاده می نماید. ظرفیت  هر یک از این ماشین آلات با توجه به تولید 3 تن محصول پخته شده در ساعت تنظیم شده است.

با توجه به تجهیزات موجود در این واحد می توان محصولاتی به صورت مارینادی  که طیف وسیعی را شامل می شوند را  فراهم کرد. به عنوان مثال محصولاتی مانند جوجه کباب زعفرانی، بال و بازوی مرغ   تنوری، فیله یا سینه مرغ با سس های متنوع. محصولات مارینادی را می توان یا بصورت پخته و یا به صورت خام بسته بندی کرد.

 • خط پخت (Tempering line):

با استفاده از ماشین آلات گسترده که از تکنولوژی پیچیده ای استفاده می کنند این مزیت را برای خط تولید این واحد ایجاد کرده اند که می تواند محصولات را با حجم مشخص ، وزن دقیق و با کیفیت، ساختار و بافت پایدار فراهم نمود. تجهیزات مورد استفاده در این واحد مانند دستگاه پورشنر (Portioner)، پریداست (Predust)، بتر(Batter)، روتو کرام  (Rotocrumb)و تمپورا  (Tempora)می باشند. از خصوصیات مهم این تجهیزات این امر می باشد که محصولات تولیدی با ویژگیهای ثابت در وزن، ظاهر، ساختار و بافت دقیق و یکسان می با شند.

هر یک از دستگاهای نام برده ویژگیهای فنی خاص خود را دارا می باشند که با آموزشهای پیوسته فن و مهارت تولیدی به پرسنل تولید منتقل شده است. پخت محصولات تولید شده در این واحد توسط بخار در کانوشنال اوون (Conventional Oven) انجام می پذیرد.

پس از پخت محصولات توسط بخار مرحله انجماد سریع توسط تکنولوژی IQF انجام می پذیرد. این تکنولوژی اجازه می دهد که طعم ، بافت و ساختار محصول  به صورت طبیعی و بدون استفاده از هیچگونه  مواد نگهدارنده ثابت و پایدار بماند.

 • بسته بندی (Packaging line):

واحد بسته بندی مجهز به آخرین ماشین آلات بسته بندی با  تکنولوژی روز دنیا می باشد. در این واحد می توان انواع بسته ها از قبیل تری، پاکتی به صورت ایستاده ، گاستت، پیلو و یا همچنین کارتنی در هر گونه اوزان بسته بندی کرد.

به علاوه بر مزایای فوق می توان از سیستم MAP برای تزریق گازهای خنثی برای جلوگیری از فساد محصولات غیر منجمد  استفاده کرد. سیستم MAP شیوه طبیعی را برای ماندگاری محصولات بدون استفاده از هیچگونه مواد افزودنی را ایجاد می کند. دراین روش اکسیژن موجود در محیط بسته بندی جایگزین با گازهای خنثی  O3 و N3 می شود.

شایان ذکر است که تمامی فرایندهای تولیدی این سازمان طبق استانداردها  و پرتکلهای بهداشتی روز دنیا انجام می پذیرد و با بررسی های پی در پی، تیم QC & QA تمامی نقاط بحران احتمالی شناسایی و برطرف می شوند. در این راستا به پرسنل هر واحد به طور کامل آموزش در مبانی بهداشتی و کیفیتی داده شده است و سازمان متعهد در کنترل دقیق مبانی بهداشتی و کیفیتی می باشد. در زنجیره تامین از مواد اولیه تا توزیع به مشتری نهایی تمامی نقاط زیر نظر دقیق سیسم های کیفیتی بهداشتی این سازمان قرار گرفته است.

 1. ویژگیهای محصولات

با توجه به سرمایه گذاری زیادی که در زمینه تکنوژی تولید، کنترل کیفیت، تضمین کیفیت و زنجیره توزیع منجمد در این سازمان انجام پذیرفته و با در نظر گرفتن تجربه و مهارت آموخته شده در این صنعت می توان ویژگیهای ذیل را برای محصولات تولیدی این سازمان بیان کرد:

 • محصولات تولید شده را از هر گروه مواد اولیه مانند مرغ، گوشت قرمز سبزیجات وماهی شامل خصوصیات مشخص کمی و کیفی تعریف شده که به صورت یکسان و پایدار در هر محصول مشاهده می شود.
 • محصولات از مواد اولیه ذکر شده را می توان به شیوهای ذیل و در بسته بندی های متنوع با اوزان مورد نظر فراهم کرد:
  • خام (منجمد/غیر منجمد)
  • مارینادی خام (منجمد/غیر منجمد)
  • مارینادی پخته (منجمد/غیر منجمد)
  • نیم پخت منجمد
  • تمام پخت منجمد

 

 • تنوع محصولات تولید شده بالا می باشد و انعطاف پذیری در تولید محصولات جدید برحسب درخواست مشتری امکان پذیر می باشد.
 • در تولیدات محصولات این شرکت از هیچگونه مواد افزودنی و نگهدارنده استفاده نمی شود.
 • در تهیه مواد اولیه برای تولیدات از تامین کنندگان معتبر که دارای تمامی مستندات استانداردهای بین المللی، بهداشتی، ایمنی و کیفی هستند استفاده می شود.
 • در ترکیب مواد اولیه برای تشکیل فرمولهای مناسب برای محصولات از ادویجات طبیعی با سطح کیفی بالا استفاده می شود.
 • پخت تمامی محصولات با بخار انجام می پذیرد و روغن فقط برای حفظ کردن پوشش سوخاری برای محصولات سوخاری استفاده می شود.
 • ارزشهای غذایی محصولات منطبق با استندارد ملی کشور جمهوری اسلامی می باشد.
 • سازمان قابلیت ارائه محصولات طبق رژیم های خاص برای موارد خاص مانند بیماری قند، قلب، فشار خون و اضافه وزن را دارا می باشد.
 • سازمان قابلیت تولید محصولات خاص کودکان با ویژگیهای مناسب آنها را دارا میباشد.
 • بسته بندی های مناسب برای حفظ ماندگاری محصولات بدون استفاده هیچگونه مواد شیمیایی و نگهدارنده فراهم شده است.

 

امکان تولید محصولات اختصاصی برای مشتریان عمده

بخشی از محصولات تولیدی کاملاً پخته شده

انواع نا گت ( مرغ، ماهی و میگو )

شامی کباب

انواع شنیسل مرغ،ماهی

( بی استخوان، با استخوان، فرمینگ)

انواع کوکو ( سبزی، سیب زمینی )

انواع فیله سوخاری ( مرغ، ماهی )

میگو سوخاری

مرغ سوخاری ( ساق، سینه، کعب، ران)

انواع کتلت (گوشت، مرغ، گوشت و سبزیجات )

بال و بازوی تنوری ( بوفالو وینگز)

انواع برگر سوخاری ( مرغ، ماهی، گوشت)

انواع لازانیا (مرغ، گوشت، سبزیجات)

فلافل

انواع اسپرینگ رول(مرغ، گوشت، سبزیجات)

 

 

شرکت صنـایع برترآتـی امید دارد با حمایت عرضه کنندگان و مصرف کنندگان عزیز هر چه سریعتر جایگاه خود را در سهمی از بازار که شان این شرکت میباشد پیدا کرده و تشویقی باشد برای ارائه هر چه بهتر و بیشتر محصولات به امید روزی که بون آدو  بتواند از مرزهای کشور عبور کرده و نام ایران و پرچم ایران را بعنوان یک تولید کننده نمونه به احتراز درآورد.

با توجه به قابلیت های ذکر شده، شرکت صنایع برتر آتی همواره با در نظر گرفتن الزامات و نیازمندیهای مصرف کننده ، تلاش و کوشش خود را جهت رفع این نیازمندیها می نماید. حضور شما سروران گرامی جهت بازدید از کارخانه صنایع برتر آتی دعوت و مایه خشنودی این مجموعه خواهد بود.